David Lynchi raamat "Suure kala jaht" on ilmunud Eesti keeles

"Väga hea lugemine Lynchi salapära austajaile ja ka neile, kes soovivad vahelduse mõttes vähem kannatada ning rohkem rõõmu tunda,"...

Rohkem sellest


                Uudiseid ja noppeid

Kuna selle lehekülje autor on rootsi eestlane, vöivad siin leiduda keelevead, mida püüame jooksvalt parandada. Palume arusaamist.

Auhinnatud TM-i koolid

 • Varem rahutu kool Kalifornias muutus TM-i kasutades rahulikuks. Direktor võitis USA "parima direktori" auhinna. Ta ütles, et selle muutuse põhjuseks oli TM.

  Rohkem selle kohta

 • Varem rahutu kool Iisraelis muutus TM-i kasutades rahulikuks- sai riigi haridusameti auhinna.

  Rohkem selle kohta

  On tähelepanuväärne, et nendes koolides ei tehtud muid muudatusi, kui ainult praktiseeriti TM-i kaks korda päevas a'10 min. Efekti põhjuseks on täiel määral TM-i arendav mõju. • Mediteerivad tipp-poliitikud inglismaal. Nii inglisma välisminister William Hague, kui peaministri asetäitja (liberaldemokraatide parteiliider) Nick Clegg harrastavad TM-i.

  Välisminister Hague on intervjuus lehes "The Observer" ütelnud et õppis TM-i tudengiajal Oxfordis ja on kogu aeg praktiseerinud TM-i reeglipäraselt. Om 15-pikkadel tööpäevadel on tema sisse planeerinud TM-i sellepärast et TM-i toob kaasa et taa on "rahulikum, tal on harva peavalud ja magab paremini".

  Asepeaminister Nick Clegg õppis TM-i samuti tudengi ajal (Cambridges). Ta leidis et se oli "uskumatu kasulik" (incredibly helpful) siis kui ta alustas oma karriääri. "TM on lõpmatu hea meetod käsitleda igapäevase elu stressi" ütleb Clegg.


  Uudiste blogi

  Viimased uudised leiate meie uudiste blogis "TM".

  Vanemad uudised

 • Söjaveteranid tunnistasid TM-i parandavat mõju suures heategevlikus Galas "Operation Warrior Wellness" New Jorgi Metropolitan Muuseumis 13 dets 2010. Sõjaveteraanid rääkisid kuidas TM oli aidanud neil saada lahti post-traumaatilisest stressi sündroomist. Ühel oli olnud rasked häired 30 aastat kuni TM teda ravis. Eesmärk oli koguda raha 10.000 sõdurite ravimiseks TM-i abil. Organiseeris David Lynchi fond. Koomik Russel Brand rääkis om headest kogemustest TM-ist. Teised tuntud TM-i harrastajad kes esinesid olid Clint Eastwood, pop laulja Katy Perry, ja CNN-i "uudisteankur" Candy Crowley. USA armeearst, Koloner Brian Rees, ja juhtiv USA psühiaater esitasid teaduslikud kinnitused et TM-il on võime parandata seda tavaliselt parandamatu haigust mis on USA sõduriete seas nõudnud rohkem sõja ohvreid ennestapu läbi kui sõjalahingud.

  Vaadake videot selle kohta: "Operation Warrior Wellness" (video jookseb pidevalt). Annab head ja mitmekülgset ettekujutust kuidas TM on olnud võimeline aidata inimesi suurte teisiti ravimiti häiretega, sõjaveteraanid, kodutud lootuseta inimesed, raskesti traumeeritud laps-prostituudid.

 • TM tõi suurt kasu ettevõttele. Ettevõtte töötas suure surve all - tegelesid valitsuste efektiivsue arenguga. Kui probleemid tekkisid, halvenes koostöövõime kuna töötajad muutusid agressiivseks.

  Peale TM-i rakendamist ettevõttes "Enam ei kaebatud, ei rünnati üksteist ega ei "sööduk üksteist elavalt". Hoiame nüüd kokku. On kokkuhoid mis polnud varem olemas ja kõik on uhked selle üle et on osa sellest gruppist" räägib omanik ja ettevõtte juht Nancy Slomowitz.

  Lisaks on esimene kord haiguskindluse preemiad vähenenud selle asemel et olid varem tõusnud 20-25% iga aasta. Ettevõtte on teinud lühifilmi muudatuste kohta "The Meditation Makeover: Beads and Incense Not Required."
  Allikas: "Meditation: The New Corporate Benefit that Pays Huge Dividends". Huffington Post 7 dec 2010.

  Vaadake ka "TM praktilises elus".

 • Kolm riiki viivad TM-i koolidesse. 2010 algul on Ekvadori, Gutemala ja Paraguay haridusministeeriumid otsustanud viia TM kõikidesse oma riigi koolidesse.

  Selle peamiseks põhjuseks on, et nii nendes kui teistes lõunaameerika riikides on koolides kasutatud TM-i kaua (mõnedes riikides 20 aastat) ja kogemused on olnud väga positiivsed. Ka Tšiilis on riiklik komitee peale TM-i põhjalikku 2-aastast hindamist soovitanud viia TM koolidesse (vaadake Tšiili).

  Sellele otsusele on mõjunud soodsalt ka ülaltoodud auhinnad koolidele, kus väga rahutud ja vägivaldsed õpilased muutusid rahulikeks ja sõbralikeks, (vaadake "Auhinnatud TM-i koolid") mis kinnitab, et teaduslikud tulemused TM-i rahustava, tasakaalustava ja ajutööd parandava mõju kohta omavad suurt praktilist tähtsust. Teatatakse, et teiste meetoditega kulub selliste sügavate häirete parandamiseks aastaid, kui mitte aastakümneid. Teatatakse ka, et koolides, kus on kasutatud TM-i, on õppetulemused erakordsed, vaadake TM koolides.

 • Maailmakuulus autoriteet kinnitab - TM on midagi hoopis muud kui tavaline meditatsioon

  Oleme alati rõhutanud, et TM ei ole vaid üks mitmete sarnaste meditatsioonide seas, vaid erineb neist põhimõtteliselt. On rõõmustav, et Jonathan Shear, keda peetakse maailma juhtivaks eksperdiks meditatsioonide võrdlemise alal, on nüüd tulnud samale järeldusele.

  Peale põhjalikku mitmeaastast uurimist, kus intervjueeriti kõikide tuntud tehnikate esindajaid, lisas ta oma uurimusele ajutöö analüüsi, mille tegi koos aju-urijaga. Ta järeldas, et TM kuulub kõikide meditatsioonidega võrreledes nii tehnika olemuse kui ajutöö efektide poolest hoopis teise kategooriasse. Seepärast ta leiab, et pole õigustatud arvata, nagu oleks teistel meditatsioonidel sarnased efektid.

  See on väga rõõmustav, sest suur enamus "meditatsiooni" kasulikkust tõendavatest uuringutest on tehtud just TM-i kohta, ja nii arstid kui tervisenõuandjad on soovitanud patsientidel "mediteerida", kuigi efekt on tõestatud ainult TM-i puhul. Saksa riiklik haigekassa soovitas isegi, et kõik sakslsed "mediteeriksid" kõrge vererõhu ennetamiseks, kuigi selle soovituse aluseks oli ainult TM-i uurimine. Hiljuti on sõltumatu Ameerika uurija kinnitanud, et TM on ainus tehnika, millel on pidev (24 tundi) vererõhku maandav mõju. Vaadake "Uus uuring" allpool.

  Allikas: Travis F, Shear F. "Focused Attention, Open Monitoring and Automatic Self-Transcending: Categories to Organize Meditations". Consciousness and Cognition, 2010. In Press.


 • TM vähendas südame ja veresoonkonna haiguste komplikatsioone 50%

  9 aasta jooksul jälgiti 201 meest ja naist, kes olid uurimise alguses keksmiselt 59 aastased ja kellel oli südame veresoonte kitsenemine, millega kaasneb südameinfarkti oht.

  Poolele grupist õpetati TM-i ja pool oli kontrollgrupp. TM-grupil oli südameinfarktide, ajurabanduste ja surmade sagedus kontrollgrupiga võrreldes peaaegu 50% madalam. Stressinäitajad paranesid TM-grupis oluliselt.

  "Kontrollid" said juhendeid ennetava elustiili kohta, sealhulgas tervislik toitumine ja kehalised harjutused. Mõlemad grupid jätkasid tavameditsiini ravimite kasutmist.

  Uuring tehti USA-s Milwaukee Meditsiiniülikoolis.

  Kommentaar See uuring kinnitab veelkord teisi uuringuid, mis on näidanud, et TM ennetab südamehaiguste komplikatsioone olulisel määral. Nii suurt efekti pole teiste vaimsete tehnikate puhul teada.


 • Endine Lõuna-Aafrika president toetab TM-i. Nelson Mandela on otsustanud korraldada, et TM-i kasutataks post-traumaatilise sündroomi ravimiseks. Sellega ühineb ta USA riikliku ametiga "Veterans Administration", mis rahastab TM-i õpetamist selle haigusega sõjaveteranidele. Rohkem selle kohta.

 • Peruu valitsuse ametlik ajakiri "El Peruano" soovitab koolidele TM-i. Peruus praktiseerib TM-i üle 3000 kooliõpilase. Kaheleheküljelises artiklis kirjeldatakse, kuidas nende koolitulemused on suurel määral paranenud ja vägivalla- ning distsipliiniprobleemid kadunud. Teatatakse, et on tehtud teaduslikke uuringuid, mis kinnitavad TM-i positiivset mõju. Kaks TM-klassi on hiljuti võitnud Ladina Ameerika parima kooliklassi auhinna. See on suur saavutus, sest koolide arv seal on väga suur (üle 50 miljoni keskkooliõpilase / umbes 2 miljonit koolides). Artikli järeldus: TM-il on niivõrd positiivsed mõjud, et kõik Peruu koolid peaksid võtma selle oma õppekavasse. Selles ajalehes ilmuvad ainult arvamused, mis kajastavad riigi valitsuse arvamust või on selle poolt heaks kiidetud.

 • Tšiili hariduseksperdid soovitavad TM-i. Riiklik haridus- ja psüholoogiaekspertide komitee on teaduslikult hinnanud TM-i efekte riikliku tehnikaülikooli UTEM tudengite juures kahe aasta jooksul. Õppimisvõime, keskendusvõime ja mitmed teised näitajad paranesid suurel määral. Nende järeldus on, et TM-i peaks sisse viima kõikidesse Tšiili riiklikesse koolidesse.


 • Biitel Paul McCartney andis 4 aprillil 2009 suure kontserdi New York Radio Music Hall-is koos teiste kuulsate muusikutega, kes kõik praktiseerivad TM-i. Selle eesmärgiks oli koguda annetusi TM-i õpetamise rahastamiseks kokku 1-le miljonile kooliöpilasele kõigis maailmajagudes. Koos temaga esinesid biitel Ringo Starr, Pearl Jami juht Eddie Vedder, Sheryl Crow, Donovan, Eddie Vedder, Ben Harper, Moby, Paul Horn, Bettye Lavette ja Jim James. Koomik Jerry Seinfeld ja hip-hop laulja Paul Simmons olid sellel üritusel konferansjeede rollis. Enamus nendest on harrastanud TM-i mitukümmend aastat.


 • Üle 25 miljoni dollari TM-i uuringuks USA valitsuse poolt. USA Tervishoiuministeeriumi "National Institute of Health" (NIH) on korduvalt sponsoreerinud uuringuid TM-i vererõhku alandava ja sellega seotud stressimaandava mõju kohta. Korduva rahastamise põhjuseks on, et on leitud olulisi positiivseid efekte. Vastavat vererõhku maandavat mõju ei ole teiste vaimsete tehnikate puhul leitud (vaadake allpool) NIH-funded research on TM.

 • Uus uuring kinnitab TM-i vererõhku alandavat mõju. Kentucky Ülikoolis tehti TM-i vererõhu-efekti kohta põhjalik metaanalüüs (metaanalüüs on metoodika mitmete uurimustega saadud tulemuste hindamiseks). Kokkuvõttes leiti, et transtsendentaalne meditatsioon vähendab märgatavalt süstoolset ja diastoolset vererõhku. Järeldati, et "Vererõhu püsiv vähenemine sellises ulatuses vähendab tõenäoselt südameveresoonkonna haiguste riski."

  Metaanalüüs hõlmas kõiki teaduslikult kõrgkvaliteetseid projekte, kus on uuritud erinevate meetodide vererõhku alandavat mõju, sealhulgas lõõgastumistehnikad, stressivähendamismeetodid ja meditatsioonid. TM oli ainus meetod, mis vähendas vererõhku statistiliselt olulisel määral. Teisedki uuringud on otseselt näidanud, et TM vähendab seda riski ja on isegi leitud, et kaelaarteri (a. carotis) seina (intima) paksus, mis on üks ateroskleroosi näitajatest, väheneb TM-i praktika läbi.

  Allikas: "Blood Pressure Response to Transcendental Meditation: A Meta-analysis". Am J Hypertens, March 2008; 21:310-316


 • Suur uuring USA ülikoolis kinnitas TM-i ajuarendavat mõju.
  "Peale 10-nädalast praktikat näitas TM-grupp [300 tudengit] paremat ajutöö integreeritust, väiksemat loidust ja suuremat stressitaluvust (kohanemisvõime kasv) kui kontrollgrupp, mis ei muutunud. Need avastused kinnitavad TM-i kasulikkust ajutegevuse arendamisel ja stressitundlikkuse vähendamisel üliõpilaste seas."

  Allikas: "American University Study Shows Dramatic Improvements in Student Life". Vaadake ka Tudengite isiklikud kogemused


 • USA arstid on avanud TM-i kohta veebilehe. Mitmete valdkondade spetsialistid vastavad TM-i mõju kohta küsimustele ja esinevad videotes. Veebiaadress on http://www.doctorsontm.org/

 • Budismi juhtiv liider viib TM-i kloostritesse ja koolidesse. Tema pühadus Bhikkhu Sanghasena, kes ise praktiseerib transtsendentaalset meditatsiooni, alustab TM-i õpetamist koolides ja kloostrites Ladakhis, Kašmiiri osariigis Põhja-Indias. Ta külastas hiljuti TM-i peakeskust Hollandis ja väljendas suurt lugupidamist Maharishi ja tema veedateadmise vastu, mida ta tahab Ladakhis rakendada. Vaadake "Founder of Himalayan Buddhist monastery plans to introduce Maharishi's programmes". Tema keskuse kohta, mis on äratanud tähelepanu terves Indias ja ka välismaal, leiate infot Mahabodhi International Meditation Center.


 • TM on budamunkade seas populaarne.
 • Viimase paari aasta jooksul on budistlikud mungad Jaapani budamunga Koji Oshima algatusel õppinud TM-i Sri Lankas ja Tais. Oshimat kutsuti hiljuti ka Birmasse. TM-i huvi üheks põjuseks on asjaolu, et 4-5 aastat tagasi leiti dokument Buddha vestluse kohta oma boddhisatvadega, kus arutati, milline tehnika on valgustatuse saavutamiseks kõige efektiivsem. Selle arutluse käigus järeldati, et kõige efektiivsem on transtsendeerumistehnika, mis töötab analoogselt TM-le. Seetõttu on nüüd üle 3100 budamunga õppinud TM-i. Pildil TM-i praktiseerivad mungad Tais. Just see fakt, et mungad erinevatest religioonidest, sealhulgas budismist, hinduismist ja katoliiklusest praktiseerivad TM-i, näitab TM-i ühilduvust kõikide religioonidega. Vaadake ka "TM ja religioonid".


 • Maharishi Juhtimisülikooli (MUM) tudengid kooliga erakordelt rahul

  USA-s tehakse peale ülikooli lõpetamist standardiseeritud teste, mille eesmärgiks on mõõta tugengite rahulolu kooliga ja õpetamisega. Erinevus MUM-i ja teiste ülikoolide tudengite hinnangute vahel oli erakordselt suur. Näiteks vastas 64% tudengitest,et ülikool valmistas kutsetööd ette "väga hästi", võrreldes USA keskmisega, mis oli 29%. 66% tudengitest vastas, et ülikool valmistas väga hästi ette õppetöö jätkamiseks, võrreldes kesmisega 12%. 86% tudengitest vastas, et ülikool valmistas väga hästi ette võimet hoolitseda oma kehalise ja vaimse tervise eest, võrreldes keskmisega 22%.
  Allikas: "ACT Alumni Survey Results"

 • Iisraeli president ja Nobeli preemia laureaat Shimon Peres lubas toetada rahuloovat TM-Sidhi gruppi. Filmilavastaja David Lynch külastas 2007 a. oktoobri keskel Iisraeli. President Peres nimetas teda suureks filmigeeniuseks ja ütles, et tema külaskäik on suur au Iisraelile. David Lynch selgitas Peresile, kuidas TM-Sidhi grupid saavad luua rahu ja teatas, et rahuloovate gruppide mõju on hästi tõestatud (vaadake "Uuring koherentsust loovate gruppide kohta").

  President Peres lubas toetada selliste gruppide loomist ja soovis, et selles osaleksid nii juudid kui palestiinlased. Üks Iisraeli miljardär lubas lisaks rahastada vajaliku õpilaste arvuga (360) kooli koherentsuse loomiseks Iisraelis. Koherentsuse loomine on esimine reaalne initsiatiiv tegeliku rahu loomiseks piirkonnas. Associated Pressi artikkel Lynchi viisiidi kohta on äratanud tähelepanu mitmes maailma riigis, vaadake "Global Good News".

  Lisa: 2008 jooksul on TM-i õpetatud mitmetes Iisraeli koolides. Arvestatakse, et 2009 aasta jooksul õpib piisav arv inimesi TM-Sidhit, et tekitada piirkonnas koherentsust ja luua sellega püsivat rahu.

 • TM-i praktiseerija võitis Nobeli rahupreemia. Al Gore, endine USA asepresident, võitis 2007 a. koos ÜRO kliimateaduritega Nobeli rahupreemia. Otsust põhjendati sellega, et keegi teine ei ole teinud nii palju globaalsete kliimaprobleemide teadvustamiseks. Selle kohta on muuseas tehtud film "An Inconvenient Truth", mis võitis hiljuti Oscari filmiauhinna. Tema vastutustundlik ja väsimatu töö maailma keskkonna heaks näitab körget eneseteostamistaset, mis areneb TM-i kaudu, vaadake "Eneseteostumisest...".

 • Ka teine Nobeli rahupreemia võitja 2007 on TM-i praktiseerija. Dr. R. K.Pachauri võttis vastu Nobeli preemia "International Panel of Climate Change" juhina. Ta on ka India Energia ja Resursside Instituudi president. Lisaks on ta ka "Global Union of Scientits for Peace" (GUPS) India sektsiooni president, mlle rajas TM-i praktiseeriv juhtiv superstringifüüsik John Hagelin. See organisatsioon töötab selle nimel, et luua TM ja TM-Sidhi programmide abil maailmarahu, vaadake "Dr John Hagelin establisehs GUPS".

 • TM-i praktiseerija sai Prantsusmaa kõrgeima ordeni. (Oktoober 2007). David Lynch sai Prantsusmaa kultuuriminstrilt Jean-Jacques Aillagonilt Aulegiooni ohvitseri ordeni (on saanud varem selle madalama astme). Ta soovitas seoses tseremooniaga, et Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy looks TM-Sidhi praktiseerijatest tuhandelise grupi, muutmaks Prantsusmaa võitmatuks negatiivsete mõjude vastu, vaadake Rahuloova mõju uuring. President Sarkozy vastas, et soovib seda täielikult. Vaatake Dr David Lynch awarded highest civilian honour of France ja France honours David Lynch genius. Enne Lynchi oli samal aastal saanud selle ordeni ka teine TM-i praktiseerija, filminäitleja Clint Eastwood. (Pildil Davind Lynch paremal koos president Sarkozyga).

 • Maharishi kool taas maailmameister (26 mai 2007). Maharishi Iowa kooli (MSAE) õpilasmeeskond võitis taas rahvusvahelise võistluse "Destination Imagination", milles tuleb etteantud materjalidega lahendada teatud keeruline ülesanne. Seekord tuli ehitada töötav arvuti ainult vasktraatide ja naelte abil. MSAE meeksond võitis ka "Renaissance" auhinna, mida antakse harva erakordse loovuse tähistamiseks. See võit kinnitas taas MSAE juhtivat positsiooni selle võistluse ajaloos, kus MSAE meeskonnad on võitnud või jõudnud 10 parema sekka võrreldamatult tihedamini kui üksi teine kool maailmas.

 • Maailmakuulsa filmilavastaja David Lynchi raamat bestseller
  Tema raamat "Catching the Big Fish - Meditation, Consciousness and Creativity" sai USA bestselleriks. Raamatu eestikeelne tõlge "Suure kala jahil" ilmus mail 2008 Eestis. Lynch kirjutab oma eduka filmiloomingu kogemustest ja sellest, kuidas TM on seda soodustanud.

  Rohkem sellest


 • TM parandab südamepuudulikkust, teatab Pennsylvania Ülikool USA-s (Veebr. 2007). Uurimine näitas, et südamepuudulikkuse tingimustes paranesid südametegevus ja elukvaliteet. Vaadake pressiteadet: "Research from University of Pennsylvania, Department of Medicine".

 • Kes maailmakuulsustest mediteerib? Nende hulgas, kes on õppinud TM-i, on teiste seas Greta Garbo (pildil), Arnold Schwarzenegger, Clint Eastwood, Burt Reynolds, Jerry Seinfeld, Jim Carrey, Elizabeth (Liz) Taylor, David Lynch, Merv Griffin, Madonna, Stevie Wonder, Jim Donovan, ansamblid Beatles ja Beach Boys, Bill Ford (Fordi firma president), Al Gore (endine USA asepresident), Hans Selye (stressi avastaja), Buckminster Fuller (kuulus leiutaja), Astrid Lindgren (maailma populaarseim lastekirjanik).

 • TM-i praktiseerija sai Prantsusmaa körgeima ordeni (Veebr 2007)
  Filminäitleja Clint Eastwood sai president Jaques Chiraci käest Prantusmaa kõrgeima tsiviilautasu, Aulegiooni ordeni. President nimetas 76-aastast Eastwoodi ka näitleja- ja lavastajageeniuseks ning märkis, et Eastwood on ära teeninud väljapaistva koha kinematograafia ajaloos (Postimees 18 veebruaar 2006). Clint Eastwood õppis TM-i 1970-ndatel ja on esinenud USA televisoonis koos Maharishiga.

 • Hiinas ja USA-s viiakse TM koolidesse (Sept 2006). Leiti, et TM on efektiivne abinõu õpilaste arengu soodustamiseks. Eriti on arvestatud Maharishi Kooli õpilaste saavutustega, mis tõestavad praktikas uuringute tulemusi, et TM arendab ajutegevust. Vaadake "Koolihariduse keskne roll..."

 • Filmilavastaja David Lynchile omistati 2006 aasta Veneetsia filmifestivalil elutöö preemia "Kuldne Lõvi". Lynch on praktiseerinud TM-i reeglipäraselt üle 30 aasta ja mainib, et TM on arendanud tema loovust ja on seega tema edu tähtis põhjus. Ta on pidanud mitmel maal TM-i kohta loengusarju ja loonud suure fondi kooliõpilastele ja tudengitele TM-i õpetamise toetamiseks, vaadake "David Lynch Foundation".

 • Ajuärritus stressi puhul vähenes 50%. Juhtiv uurimisajaleht Neuroreport teatas, et uurijad mõõtsid tundliku magnetresonantskuvamise "neuroimaging" tehnikaga aju reaktsiooni valule enne TM-i õppimist ja peale selle viiekuulist kasutamist. Ajuärritus seoses valuga vähenes 40-50%. See tähendab, et TM arendab mõjusalt kõrgemat stressitaluvust. Vaata meie pressiteadetAju ärritus stressi puhul vähenes TM-i abil"

 • Microsoft eelistab Maharishi kooli õpilasi. Arvutiprogrammide arengu osakonnas võetakse tööle eeskätt Maharishi Juhtimisülikooli (Maharishi University of Management) lõpetanuid. Viimaste aastate jooksul on võetud Microsoftis tööle üle 170 Maharishi Juhtimisülikooli lõpetanu, mis on võrdlematult rohkem kui teistest ülikoolidest. Teadusuuringud ja kogemused näitavad, et TM arendab loovust, mõtteselgust, keskendumisvõimet, paindlikkust ja head koostöövõimet, mis on sellises töös eriti tähtis.


 • Kanada rabi kiidab TM-i. Rabi (juudiusu preester) Alan Green, kes on mediteerinud 30 aastat, ütles: "Peale esimest meditatsiooni toimus minus täielik muutus. Kogesin sügavat rahu ja piiramatust, mida muidu oleksin võinud vaid aimata. TM annab mulle "rahu reservuaari" - nagu oleksin ankrus keset ookeani. Lainetus on alati, aga kui sul on see ankur, võivad lained tõusta ja vajuda, aga sind ei vii see tasakaalust välja." (Tsitaat Kanada Winnipeg Free Pressist 21 Märts 2006)
  Allikas: Global Good News. Se on üks paljudest näidetest, mis kinnitavad TM-i ühilduvust kõikide religioonidega ja maailmavaadetega, sest see on praktiline tehnika, mitte usk või filosoofia, vaadake ka "TM ja religioonid".

 • Järgmisele leheküljele:
  Kus õppida?


  Sisukord


  Sisukord

  Lühikokkuvõtte
  Kuidas töötab TM?
  Vastupanu stressile
  Parem tervis
  TM praktilises elus
  TM-i turvalisus
  TM mujal maailmas
  Teaduslik uurimine
  Tavalised küsimused
  Uudiseid ja noppeid
  Kus õppida?
  Kodulehekülg

  Huviavaldus

  Share |