<img src=

Maharishi Mahesh Yogi


Maharishi on levitanud transtsendentaalset meditatsiooni (TM) kogu maailmas. See on osa tema eluülesandest teha iidne veedateadmine inimkonnale kättesaadavaks.

Veedat tunnustatakse maailma ajaloo kõige edasijõudnuma iidse tsivilisatsioonina. Mitmed füüsikud on täheldanud, et Veedade ja moodsa kvantfüüsika maailmavaate kokkulangevus on silmapaistev ja detailne. Kvantfüüsika arenedes viimastel aastakümnetel on selgunud, et see kokkulangevus ei ilmne ainult üldjoontes, vaid ka matemaatilistes detailides (vaata viide 1). Maharishi on ulatuslikult selgitanud veedateavet eriti loodu põhiolemuse kohta.

Maharishi 1958 väljakuulutatud eesmärgid olid erakordsed:

"Eemaldada kannatus, luua rahu ja õitsang terves maailmas ning võimaldada kõikidele inimestele saavutada oma vaimsed eesmärgid selle põlvkonna eluajal." .

Ta on samuti loonud reaalseid võimalusi neid eesmärke teostada.

Sellepärast pole üllatav, et Maharishi on ainus vaimne juht, keda on kaasaegses Indias austatud riikliku matusega (maeti veebruaris 2008).

Oma eesmärkide saavutamiseks on Maharishi taastanud ja levitanud universaalselt kasutatavat veedateadmist ja -tehnikaid, millel on maailma arengu jaoks hindamatu väärtus [1]. Veedateadmine, hõlmab elu kõik valdkonnad, sealhulgas tervishoiu - Ayurveeda, riigi juhtimise, hariduse, põllumajanduse, arhitektuur - Sthapatyaveeda, muusika - Ghandharvaveeda ja mitmed teised. Maharishi taastas veedateadmise arusaamist, ja lõi rahvusvahelise organisatsiooni selleks et teha kõik need väärtuslikud teadmised inimkonnale kättesaadavaks.

Suurt tähelepanu pani Maharishi teadvuse arengule, see tähendab inimese arengule kasvava eneseteostumise suunas, mille mõned tunnusmärgid on kõikumatu tasakaal, sügav harmoonia, armastav altruism ja kõrge eetika. Selle arengu lõplik eesmärk on nn kõrgemate teadvuseseisundite saavutmine [2].

Transtsendentaalne meditatsioon, mille Maharishi taastas, on iidne veedatehnika teadvuse arendamiseks.


Viited

1. Vaadake "Veeda ja moodne teadus"
2. Vaadake "Teadvuse areng"

Sisukord