TM ja religioonid

TM on vaimne tehnika, mis on ühilduv kõikide religioonide ja uskumustega. Allpool leiate erinevate religioonide preestrite, munkade ja aktiivsete usklikute, kes on tegelnud TM-ga pikka aega ja omavad seetõttu sellest sügavaid ja põhjalikke isiklikke teadmisi ja kogemusi, avaldused.


Uus: Katoliku missionär

"Father Gabriel Mejia", katoliku misjonäär Kolumbiast, on asutanud 47 peavarju, kokku üle 3600 koduta orbudele. Ta on korraldanud, David Lynchi abil, et kõik 3600 orbud on saanud õppida TM-i. Samuti kõik organisatsiooni kaastõlised.

Sellega on tema organisatsiooni asutused muutunud rahulikeks kohtadeks, kus varem rahutud lapsed on positiivsed ja isegi õnnelikud. Teatas seda New Yorgi pressikonverentsil seoses Paul McCartney konserdiga 4 aprillill 2009, ja rõhutas, et TM-il on tohutu suur (tremendous) väärtus ja palus meediad aidata TM-i levitamisega, nii et paljud lapsed saaksid kogeda sisemist "sügavat rahu ja õnnelikkuse lainetusi oma elus".


Uus: TM Katolikes koolides

Katolikes koolides, Lõuna Ameerikas, kus TM-i on õpetatud, on preestrid teatanud, et TM on arendanud õpilasi positiivselt inimestena. Sellepärast on hiljuti peaaegu 40 katoliku kooli juhid, enamus preestrid, otsustanud viia TM-i oma koolidesse.


Inglise Anglikaani kiriku preester

"Olen kasutanud transtsendentaalset meditatsiooni nüüd juba üle 20 aasta, ning selle süütu tehnika järjepideva kasutamise tulemusel on kasvanud minu teadlikkus ülestõusnud Kristusest ja tema kohalolekust maailma südames ja selle kõikides konfliktides. TM-i tekitatud koherentsus isiklikul, korporatiivsel ja ülemaailmsel tasandil muudab selle tehnika hindamatuks vahendiks kiriku hääle ühendamisel ja tugevdamisel."

Reverend John Ansell, anglikaani kiriku vikaar, London, UK.
Allikas: TM Scotland

Baptismi pastor

"Olen alati arvanud, et transtsendentaalne meditatsioon on aidanud mul kristlasena areneda. See ei ole mu kristlikku arengut kunagi asendanud, kuid on olnud sellele toeks. Tegelikult otsustasin anda oma elu Kristusele pärast seda, kui olin 3 kuud mediteerinud." "Tahaksin öelda igale kristlasele, tegelikult igaühele tema usust sõltumata, et transtsendentaalne meditatsioon väärtustab elu. See on tehnika, lihtne protsess, mis ei ole seotud usuga. See ei ole religioon. On palju mõtteid, mis risustavad meelt, ning transtsendentaalne meditatsioon on nagu kümblus - väga puhastav ja värskendav."

Reverend Dr. Craig Overmyer, Indiana osariigi Indianapolise pastoraadi usunõunik. Ta on kasutanud Transtsendentaalset Meditatsiooni 22 aastat.
Allikas: Robert Rothi raamat "Transcendental Meditation - TM".

Katoliku preester

Transtsendentaalse meditatsiooni (TM) kolmekümne üheksa aastane korrapärane kogemus on vaid suurendanud ja võimendanud minu kristlikku religiooni kogemust. Tegelikult on saanud mulle selgeks, et TM-iga arendatav sisemise teadveloleku lihtsa seisundi suurenemine avas mu kõrvad sisemisele "südamehäälele" ning sillutas kahekümne aasta eest mu teed kirikuõpetaja ametikohale.

...TM ei tähenda alternatiivi usule. See praktika suurendab iseenesest usku Jumalasse. Seega, vastuseks nendele, kes juurdlevad selle üle, kas TM on religioon, võin öelda, et seal ei ole midagi, mida karta, ja on kõik, mida kristlased võiksid soovida, et süvendada ja rikastada oma palve- ja usuelu.

Pastor Thomas R. Miller. Fairfieldi, Iowa osariigi St. Gabrieli ja Kõikide Inglite Kiriku pea (rector).

Judaismi preester

"Peale esimest meditatsiooni toimus minus täielik muutus. Kogesin sügavat rahu ja piiramatust, mida muidu oleksin võinud vaid aimata. TM annab mulle "rahu reservuaari" - nagu oleksin ankrus keset ookeani. Lainetus on alati, aga kui sul on see ankur, võivad lained tõusta ja vajuda, aga sind ei vii see tasakaalust välja."

Rabi Alan Green, kes on kasutanud TM-i 30 aastat.
Allikas: Kanada Winnipeg Free Press 21 Märts 2006.

Praktiseeriv moslem

TM-i suur väärtus seisneb selles, et see süvendab ja avardab inimese teadvuse tasandit, mille tulemusel ta hakkab mõistma ja läbi elama oma religiooni sügavamat tähendust.

...Kui inimene tahab süvendada oma sisekaemust ja püha teksti mõistmist, peab ta tõstma oma teadvuse tasandit, eemaldades stresse ja arendades täielikult välja nii südame kui meele... Ma pean tähtsaks, et TM-i praktiseerijate subjektiivsed kogemused on tõestatud nüüdisteaduse objektiivsete meetoditega.

Kokkuvõtteks tahaksin öelda, et transtsendentaalne meditatsioon on nagu peegli puhastamine ja sel, mis tuleb pärastpoole, ei ole tegeliku puhastamisega midagi tegemist. TM ei ole religioon ega sunni inimesi kuidagi muutma oma isiklikke uskumusi või praktikaid, kuid, edendades selget meelt ja puhast, stressivaba närvisüsteemi, aitab see elada religiooni kõrgeimaite väärtuste kohaselt.

Nada Haider,
praktiseeriv moslem
Beruit, Lebanon

Budism

    Sri lankas ja Thaimaal

    Viimaste aastate jooksul on mitmed budamungad Jaapani budamunga Koji Oshima algatusel õppinud TM-i Sri Lankas ja Tais. Oshima kutsutui hiljuti ka Birmasse. TM-i huvi üks põhjus on, et on avastatud et Budha toetas TM-i tehnika põhimõttet. Ühes vestluses oma boddhisatvadega, kus arutati, milline tehnika on valgustuse saavutamiseks kõige efektiivsem, jõudis Budha järeldusele, et tehnika, mis töötab täpselt nagu TM, on kõige efektiivsem. Nüüd on üle 3100 budamunga õppinud TM-i. Pildil TM-i praktiseerivad mungad Tais.

    Allikad:
  • Global Good News, 24 January 2008.
  • "The Teaching of Transcendental Meditation by Maharishi is an Eternal Teaching as Seen in the Surangama Sutra of Buddhism" at:
    Windows media 56 kbit/s (modem), 300 kbit/s (broadband)

Himalayas

Maailmakuulus Budismi liider, tema pühadus Bhikkhu Sanghasena, kes ise praktiseerib Transtsendentaalset Meditatsiooni, alustab TMi õpetamist koolides ja kloostrites Ladakhis, Kashmiri osariigis põhja Indias. Tema külastas hiljuti TM-i peakeskust Hollandis ja väljendas suurt lugupidamist Maharishi ja tema veeda teadmise suhtes, mida tema tahab rakendada Ladakhis. Vaadake "Founder of Himalayan Buddhist monastery plans to introduce Maharishi's programmes", ja tema keskuse kohta mis on äratanud tähelepanu terves Indias, ja ka välismaal: Mahabodhi International Meditation Center.

Budha õpetus meditatsiooni kohta - ühtib täiesti TM-iga

Budha õpetus meditatsiooni kohta seletab et selleks et jõuda "nirvaanale" on vaja kasutada tehnikat mis on täitsa pingutuse ja keskendusevaba kuna tahtlik meele suunamine takistab meele täieliku tasakaalu ja rahu saavutamist. Religioonide võrdlemise ala, Professor Evan Finkelstein näitab, et Budha ja Shurangama Sutra tekts selle asja kohta kirjeldab õiget tehnikat täpselt samuti kui Maharishi. Vaadke "Budha õpetus"


Erinevalt ülaltoodud juhtumitest ei ole allpool nimetatud katoliklane, niipalju kui teame, TM-i õppinud, aga oma positsiooni tõttu oli tal ligipääs infole tervest katoliku maailmast, kaasarvatud üle 1 miljonilt TM-i harrastavatelt katoliiklastelt, nende seas ka munkadelt ja preestritelt.

Katoliku kardinal - hiljem paavst Benedict

Kardinal Ratzinger, (endine paavst Benedict XVI), kirjutas, aastal 1990, alla artikli milles ta nimetas TM-i idamaisete meditatsioonide seas, mis võivad anda palvetajale sisemist rahu "isegi välise segaduse keskel".

Allikas: Herder Korrespondenz, Februar 1990, lk 84.

Tol ajal oli Kardinal Ratzinger katoliku usu puhtuse esmane hooldaja maailmas, olles Vatikani "Congregation for the Doctrine of the Faith" prefekt. Selle ülesanne on katoliku usu doktriini üle vaadata.

Teistes sõnades leidis katoliku usu puhtsuse esmane asjatundja ja hooldaja, et TM ei ole ainult selle usuga ühtiv, vaid on ka kasulik.


To the English version of this page

Sisukord

Lühikokkuvõtte
Kuidas töötab TM?
Vastupanu stressile
Parem tervis
TM praktilises elus
TM-i turvalisus
TM mujal maailmas
Teaduslik uurimine
Tavalised küsimused
Uudiseid ja noppeid
Kus õppida?
Kodulehekülg

Huviavaldus